Myślenie nie boli

W dzisiejszych czasach określenie “myślenie nie boli” jest zdecydowanie często na porządku dziennym. Niestety w większości przypadków efekty dobitnie pokazują, że go po prostu brak. Dlaczego tak się dzieje? Warto się temu przyjrzeć bliżej.

Myślenie jest męczące, ale potrzebne

Wiele osób uważa, że myślenie samo w sobie jest procesem niezwykle męczącym i przy tym bardzo stresującym. To zdecydowanie przeciwnicy stwierdzenia “myślenie nie boli”. Dla nich taki proces jest najgorszym, jaki mogą sobie tylko wyobrazić. W wielu przypadkach wolą postawić na fizyczny ból, byle tylko nie musieć używać szarych komórek mózgowych. Efekty takiego podejścia są bardzo często bardzo opłakane. W wielu przypadkach kończą się poważnymi wypadkami a w najgorszym razie śmiercią. Czy trzeba daleko szukać przykładów? Absolutnie nie. Większość drogowych wypadków zarówno tych lekkich z pozoru nie groźnych, jak i tych bardzo poważnych, których skutki są niezwykle tragiczne, bierze się z faktu, że człowiek wyłącza myślenie. I tu idealnie pasuje fakt, że myślenie nie boli. Dlaczego? Ponieważ używając myślenia w takich sytuacjach, można na szybko wykonać odpowiedni manewr, który pozwoli uratować życie zarówno nam, jak i innym uczestnikom takiej kolizji. Bez odpowiedniego myślenia jest to niemożliwe.

Myślenie rozwija człowieka

Warto także zauważyć, że myślenie nie tylko nie boli, ale ma również wiele pozytywnych aspektów, które doskonale wpływają na człowieka. To właśnie myślenie sprawia, że rozwijamy się na wielu frontach. Doskonałym przykładem może być rozwiązywanie krzyżówek. To właśnie na nich możemy rozwijać swój umysł, poznawać nowe zagadnienia, które mogą nam bardzo pomagać w przyszłym życiu. Ale takich przykładów może być o wiele więcej. Dzięki temu, że myślimy, życie codzienne staje się o wiele łatwiejsze. Decyzje przez nas podejmowane przynoszą w zdecydowanej większości pozytywne skutki. Brak myślenia obróciłby całkowicie ten proces i sprawiłby, że skutki byłyby zdecydowanie negatywne. Myślenie jest czymś, co jest z nami każdego dnia i nie możemy mu po prostu pokazać drzwi i kazać wyjść. To one na ogromny wpływ na większość naszego bytu i to z myśleniem nie powinniśmy się rozstawać aż do końca życia.
Powyższe przykłady doskonale podkreślają fakt, jak istotne w życiu każdego człowieka jest myślenie. Pokazują również to, że proces myślenia wcale nie jest dla nas bolesny, jak i również to, że poddając się mu każdego dnia, życie staje się o wiele łatwiejsze i piękniejsze.