Waszyngton – co warto zobaczyć

8 rzeczy, które trzeba zobaczyć w Waszyngtonie

Czy szukasz atrakcji w Waszyngtonie? Waszyngton jest stolicą Stanów Zjednoczonych Ameryki i największym miastem w Stanach Zjednoczonych. Jeśli chcesz poznać historię i geografię miasta, koniecznie musisz odwiedzić to miejsce.

W Waszyngtonie znajduje się wiele miejsc wartych odwiedzenia, a oto 8 najlepszych miejsc, które musisz odwiedzić będąc w tym mieście.

Biały Dom

Jest to rezydencja prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki. Budynek znajduje się przy Pennsylvania Avenue NW i jest najsłynniejszym budynkiem w kraju. Możesz także zwiedzić to miejsce i zapoznać się z historią Białego Domu.

National Mall

Jest to najpiękniejszy park w całych Stanach Zjednoczonych, położony w centrum miasta. Znajduje się tu Pomnik Waszyngtona. Jest to jeden z najważniejszych zabytków w mieście.

Kapitol Stanów Zjednoczonych

Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w całych Stanach Zjednoczonych. Mieści się tu siedziba Kongresu i Senatu. Można również wejść do środka budynku i poznać historię Kapitolu.

Pomnik Waszyngtona

Jest to najpopularniejsza atrakcja turystyczna w mieście, położona w pobliżu Kapitolu USA. Jest to symbol miasta i jeden z najlepszych przykładów architektury neoklasycznej.

Biblioteka Kongresu

Jest to jedna z najstarszych bibliotek w całych Stanach Zjednoczonych i znajduje się przy Independence Avenue SW. Znajduje się tu również budynek Thomasa Jeffersona.

Sąd Najwyższy

Jest to sąd najwyższy w kraju i znajduje się przy Pennsylvania Avenue. Ma największą salę sądową w całych Stanach Zjednoczonych.

Pomnik Jeffersona

Jest to pomnik trzeciego prezydenta Stanów Zjednoczonych, który znajduje się na Independence Avenue. Jest to pomnik składający się z trzech greckich kolumn, w którym można również poznać historię budynku.

Archiwa Narodowe

Jest to miejsce, w którym przechowywane są wszystkie dokumenty całego kraju. Znajduje się ono na Constitution Avenue. Można tu również zapoznać się z dokumentami ojców założycieli kraju.

Wnioski:

Jeśli chcesz poznać historię i kulturę miasta, to powinieneś odwiedzić te miejsca. Jeśli planujesz odwiedzić to miasto, musisz jak najszybciej zarezerwować loty do Waszyngtonu. Bilety lotnicze są najdroższymi biletami w całym kraju.