Bombaj – 10 rzeczy które warto zobaczyć

Najważniejsze rzeczy do zobaczenia w Bombaju, największym mieście Indii

Mumbaj to tętniące życiem miasto, ale wciąż zachowuje urok małego miasteczka. Znajduje się tu tętniąca życiem scena jedzenia ulicznego, a niektóre z najlepszych bollywoodzkich filmów zostały nakręcone właśnie tutaj. W Bombaju znajdują się także jedne z najlepszych świątyń w Indiach, a hotel Taj Mahal Palace jest doskonałym miejscem na nocleg.

#1. Brama Indii

Brama Indii to pomnik zbudowany przez Brytyjczyków dla uczczenia wizyty króla Jerzego V i królowej Marii w Indiach w 1911 roku. Pomnik znajduje się na zachodnim wybrzeżu Bombaju, w Indiach. Jest symbolem brytyjskiego panowania w Indiach, a widok z jej szczytu jest spektakularny.

#2. Jaskinie Elephanta

Jaskinie te znajdują się na wyspie Elephanta i zostały wyrzeźbione przez miejscowych około 3000 lat temu. Znajdują się tuż przy brzegu Bombaju i koniecznie trzeba je zobaczyć.

#3. Plaża Chowpatty

Ta plaża znajduje się w południowej części Bombaju. Jest bardzo znana z fal do surfowania. Plaża Chowpatty jest pełna restauracji i barów serwujących świeże owoce morza.

#4. Terminus Chhatrapati Shivaji Maharaj

Znany również jako Victoria Terminus, ten dworzec kolejowy znajduje się w dzielnicy finansowej Bombaju. Został zaprojektowany przez Brytyjczyków i był wzorowany na dworcach w Londynie.

#5. Jijamata Udyan

Ten park znajduje się na południowym krańcu Bombaju. Pierwotnie powstał jako ogród publiczny, a obecnie jest parkiem publicznym. Znajduje się w nim wiele rzeźb o różnych rozmiarach i kształtach.

#6. Plaża Juhu

Ta plaża znajduje się w północnej części Bombaju. Jest to popularne miejsce turystyczne zarówno dla jednodniowych wycieczkowiczów, jak i turystów. Znajduje się na niej wiele restauracji i barów, a także latarnia morska.

#7. Marine Drive

Marine Drive to piękna droga w północnej części Bombaju. Znajduje się przy niej wiele restauracji i barów i jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Bombaju.

#8. Worli Sea Face

Jest to wyjątkowy hotel z widokiem na Morze Arabskie. Położony jest w Worli, dzielnicy Bombaju. Pokoje są przestronne i mają wspaniały widok.

#9. Sąd Najwyższy w Mumbaju

Jest to główny gmach sądu w Bombaju i najwyższy budynek w mieście. Mieści się w nim także siedziba Sądu Najwyższego Indii.

#10. Muzeum Policji w Bombaju

Muzeum Policji w Bombaju to muzeum poświęcone historii departamentu policji. Zostało założone w 1972 roku i jest jednym z najstarszych muzeów w Bombaju.