Lima – co warto zobaczyć

8 rzeczy, które trzeba zobaczyć w Mieście Aniołów

Lima to drugie co do wielkości miasto Peru. Jest stolicą prowincji Lima, położonej na środkowym wybrzeżu Peru. Jest to drugie co do wielkości miasto w Peru i piąte co do wielkości miasto w Ameryce Południowej. Lima liczy ponad 7 milionów mieszkańców i jest największym miastem w Peru.

Istnieją różne powody, dla których ludzie odwiedzają Limę. Niektórzy przyjeżdżają w celach biznesowych, a inni, aby poznać kulturę, historię i piękno Peru. Oto kilka z najważniejszych rzeczy, które warto zobaczyć w Limie.

1. Plaza de Armas

Głównym placem miasta jest Plaza de Armas. Jest to miejsce, w którym mieszkańcy spędzają czas i bawią się. Plac jest bardzo ruchliwy przez cały dzień i odbywają się tu różnego rodzaju imprezy kulturalne.

2. Mercado de la Constitución

Jest to główny rynek w mieście i najstarszy rynek w Limie. Ma historyczny urok i można tu znaleźć różne rodzaje artykułów spożywczych. Ceny są tu niskie i można tu kupić prawie wszystko.

3. Museo Larco

Jest to muzeum poświęcone twórczości artysty i pisarza Guillermo Carlosa Vegi Larco. Słynie ono z jego obrazów i jest jednym z najczęściej odwiedzanych muzeów w Limie. Znajduje się tu wiele interesujących obiektów, które warto zobaczyć.

4. Plaza San Martin

Jest to największy i najbardziej ruchliwy plac w Limie. Jest to jedno z miejsc, gdzie można kupić wszelkiego rodzaju jedzenie na ulicy i gdzie przesiadują miejscowi.

5. Plaza Mayor

Jest to najstarszy plac w mieście. Został zaprojektowany przez hiszpańskiego architekta Diego Gonzáleza de Osorio w 1735 roku. Jest to wspaniałe miejsce na spacer i cieszenie się świeżym powietrzem. Można tu znaleźć wiele różnych rodzajów jedzenia i napojów.

6. Parque de la Exposición

Jest to największy park w mieście. Jest to jeden z największych parków w Ameryce Południowej, w którym znajduje się wiele terenów zielonych oraz różne rodzaje drzew i kwiatów.

7. Puerta del Sol

Jest to najbardziej znany plac w Limie. Jest to świetne miejsce, aby spędzić czas i cieszyć się życiem nocnym. W mieście znajduje się wiele barów i klubów, w których można cieszyć się atmosferą.

8. Catedral de la Virgen de Merced

Jest to najbardziej popularny kościół w Peru. Jest to największy kościół w Ameryce Południowej i ma bardzo ozdobne i piękne wnętrze. Jest to obowiązkowy punkt zwiedzania dla każdej religijnej osoby.

Wnioski:

To były jedne z najbardziej niesamowitych rzeczy do zobaczenia w Limie. Jest tu jeszcze wiele innych pięknych i interesujących rzeczy do zobaczenia, więc dlaczego nie zaplanować wycieczki do Limy i nie doświadczyć tego na własnej skórze?