Florencja – co warto zobaczyć

8 rzeczy do zrobienia we Florencji podczas pobytu

Florencja jest jednym z najbardziej popularnych miejsc we Włoszech i ma tak wiele atrakcji i zabytków, że przyciąga wielu turystów z całego świata. Każdego roku wiele osób odwiedza Florencję i jest to wymarzone miejsce dla każdego, kto kocha podróżować.

Jeśli jesteś podróżnikiem, to musisz wiedzieć, że Florencja to nie tylko miejsce zakupów czy spędzania czasu z rodziną, Florencja to miasto z wieloma pięknymi zabytkami, które zapewnią Ci zajęcie podczas całego pobytu.

Oto 8 rzeczy, które warto zobaczyć we Florencji podczas pobytu.

1. Piazza della Signoria

Piazza della Signoria to najsłynniejszy plac we Florencji, będący sercem miasta. Znajduje się na nim wiele posągów i fontann, dzięki którym poczujesz się jak w dawnych czasach.

2. Duomo

Katedra Santa Maria del Fiore jest jednym z największych i najpiękniejszych budynków na świecie i jest symbolem całego miasta. Katedra jest zbudowana z różowego kamienia i ma kopułę o wysokości 123 metrów.

3. Galeria Uffizi

Galeria Uffizi jest największą galerią sztuki na świecie. Znajduje się w niej ponad 3000 obrazów i rzeźb. Najsłynniejszym dziełem sztuki w Galerii Uffizi jest “Dawid”.

4. Mercato Centrale

Mercato Centrale to rynek żywności, na którym można kupić wszelkiego rodzaju przyprawy, orzechy, słodycze i warzywa. Rynek słynie ze słodyczy, ale najlepsze jest to, że można na nim znaleźć różne rodzaje świeżych owoców i warzyw.

5. Ponte Vecchio

Ponte Vecchio jest jednym z najstarszych mostów na świecie i stanowi główną ulicę handlową w mieście. Znajduje się tam wiele sklepów i restauracji.

6. Palazzo Pitti

Palazzo Pitti jest największym pałacem w całej Florencji i znajduje się na szczycie wzgórza. Pałac ten jest siedzibą rodziny Pitti, a w jego wnętrzu znajduje się wiele muzeów i ogrodów.

7. Santa Croce

Bazylika Santa Croce jest najważniejszym kościołem we Florencji i została zbudowana w XIV wieku. W kościele tym znajduje się wiele ciekawych i pięknych dzieł sztuki i rzeźb.

8. Museo di Orsanmichele

Museo di Orsanmichele to muzeum poświęcone historii rodziny Medyceuszy, w którym znajduje się kolekcja rzadkich przedmiotów i dzieł sztuki. Zwiedzanie całego muzeum jest bezpłatne.

Wnioski:

To są najważniejsze rzeczy, które trzeba zobaczyć we Florencji. Jeśli odwiedzasz to miasto po raz pierwszy, ta lista pomoże Ci zorientować się, co warto zobaczyć i jak spędzić czas w mieście. Mam nadzieję, że ten wpis pomoże Wam odkryć piękno Florencji.