Wenecja – co warto zobaczyć

8 rzeczy, które trzeba zobaczyć w Wenecji

Czy planujecie odwiedzić Wenecję? Jeśli tak, to pierwszą rzeczą, która nasuwa się na myśl, jest pytanie “jak poruszać się po Wenecji”. Ze względu na swoje położenie jest to naprawdę skomplikowane miasto. Można jednak łatwo dotrzeć do miasta z pomocą prywatnej łodzi.

Oto 8 miejsc, które można odwiedzić w Wenecji

Pałac Dożów

Pałac Dożów znajduje się w samym sercu weneckiego miasta i został zbudowany w XIV wieku. Znany jest również jako najstarszy budynek w Wenecji. Pałac ten był rezydencją dożów weneckich, którzy byli władcami miasta.

Most Rialto

Most Rialto to słynny most w Wenecji, znajdujący się w pobliżu Piazza San Marco. Jest najczęściej odwiedzanym zabytkiem miasta i stanowi symbol Wenecji.

Campanile di San Marco

Campanile di San Marco to słynna dzwonnica znajdująca się na Piazza San Marco. Została zbudowana w XII wieku i jest najwyższym kościołem na świecie.

Galerie dell’Accademia

Gallerie dell’Accademia to galeria znajdująca się nad Kanałem Wielkim. Znajdują się w niej obrazy i rzeźby słynnych artystów.

Ponte degli Scalzi

Ponte degli Scalzi to najstarszy most w Wenecji. Został zbudowany w IX wieku i jest bardzo popularną atrakcją turystyczną.

Torre dell’Orologio

Torre dell’Orologio to wieża zegarowa, która znajduje się na Piazza San Marco. Została zbudowana w XIII wieku i jest jednym z najbardziej charakterystycznych symboli Wenecji.

Kościół Santa Maria Gloriosa dei Frari

Kościół Santa Maria Gloriosa dei Frari jest jednym z największych i najważniejszych kościołów na świecie. Znajduje się on przy wejściu do San Marco i jest jedną z najpopularniejszych atrakcji Wenecji.

Podsumowanie:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post o “8 rzeczach do zobaczenia w Wenecji”. Jeśli chcesz odwiedzić miasto romantyków, powinieneś upewnić się, że odwiedzisz wszystkie te miejsca.