Jak sprawić, by Twoja płyta CD/DVD wyglądała świetnie

Jak wiadomo, płyty CD i DVD stały się najpopularniejszymi nośnikami do przechowywania muzyki i filmów. Większość z nas nie ma nawet wątpliwości, że płyty CD i DVD pozostaną nośnikami pierwszego wyboru w przyszłości.

Jednak płyty CD i DVD to najprostsze sposoby przechowywania muzyki i filmów. Na płytach CD i DVD możemy umieścić dowolną treść, ale jak sprawić, by te nośniki wyglądały świetnie?

Cóż, odpowiedź brzmi: musimy wytłoczyć i zadrukować nasze płyty CD i DVD. Tak więc, zacznijmy naszą dyskusję o procesie tłoczenia i nadruku na płytach CD i DVD.

Co to jest tłoczenie?

Termin tłoczenie jest procesem przenoszenia danych z płyty na powierzchnię płyty. Kiedy planujesz wytłoczyć swoją płytę CD lub DVD, musisz przygotować jej powierzchnię, jak również dane, które mają być przeniesione.

Jest to bardzo prosty proces, a najważniejszą rzeczą jest upewnienie się, że dane są wygrawerowane we właściwym miejscu. Istnieją różne rodzaje metod wytłaczania, takie jak wytłaczanie kropek, linii i obrazów. W tym artykule omówimy najbardziej rozpowszechnioną metodę, jaką jest wytłaczanie kropkowe.

Istnieją dwa rodzaje metod wytłaczania.

Jedna z nich to metoda “in-mold”, a druga to metoda “on-mold”.

Wytłaczanie w formie to proces tworzenia wytłoczeń w formie. W tym przypadku płyta jest umieszczana w formie, a forma zajmuje się procesem przenoszenia danych.

Wytłaczanie w formie to proces wytłaczania płyty po zakończeniu procesu formowania. Nie trzeba więc używać żadnego specjalnego sprzętu, a cały proces jest wykonywany ręcznie.

Jak działa tłoczenie i nadruk?

Jak wiadomo, dane na płycie są przenoszone na jej powierzchnię, a zadaniem procesu tłoczenia jest przeniesienie tych danych na powierzchnię płyty.

Teraz pojawia się pytanie, w jaki sposób dane są przenoszone na płytę. Odpowiedź brzmi: za pomocą lasera. Jak wiadomo, lasery są używane w druku, a więc ta sama technologia jest wykorzystywana w procesie tłoczenia.

Gdy laser jest napromieniowywany na dane, zmienia stan danych z 0 na 1. Laser przenosi dane na powierzchnię płyty, tworząc wgłębienie.

Zobaczmy, jak działa proces tłoczenia i nadruku.

Wytłaczanie i nadruki – jak to działa?

Omówmy proces tłoczenia i nadruku.

Przede wszystkim należy wiedzieć, że istnieją dwa procesy, które są stosowane w procesie tłoczenia i nadruku. Te dwa procesy nazywane są “tłoczeniem punktowym” i “tłoczeniem liniowym”.

Proces wytłaczania punktowego jest bardzo prosty. Wystarczy wydrukować dane na powierzchni płyty, a następnie umieścić płytę w maszynie.

Urządzenie używa lasera do przeniesienia danych na powierzchnię płyty.

Proces wytłaczania liniowego jest nieco bardziej skomplikowany niż wytłaczania punktowego. W tym procesie należy umieścić płytę w maszynie, a następnie użyć specjalnego narzędzia do przeniesienia danych na płytę.

W procesie tłoczenia i nadruku dostępne są różne rodzaje narzędzi. Są one następujące:

Laser

Matryca

Wykrawacz

Kółko tnące

A Prasa

Stempel

Wnioski:

Możesz łatwo sprawić, że Twoje płyty CD i DVD będą wyglądały wspaniale, używając technik tłoczenia i nadruku. Podałem ci również proces tłoczenia i nadruku, ale musisz się upewnić, że dane są wygrawerowane prawidłowo. Możesz więc użyć prostego oprogramowania, takiego jak Photoshop, aby Twoje płyty CD wyglądały wspaniale.