Johannesburg – co warto zobaczyć

7 rzeczy do zrobienia w Johannesburgu

Johannesburg jest jednym z najpopularniejszych miast w RPA i jest pełen atrakcji. Jeśli jesteś nowicjuszem w tym mieście, musisz wiedzieć kilka podstawowych rzeczy o mieście, zanim tam pojedziesz. Poniższy artykuł pomoże Ci cieszyć się miastem w najlepszy możliwy sposób.

Poznaj kulturę

W Johannesburgu jest wiele zajęć kulturalnych. Możesz nauczyć się mówić w języku zulu, Xhosa lub angielskim. Jeśli jesteś turystą, musisz odwiedzić Centrum Kultury Zulu.

Można również odwiedzić Muzeum Apartheidu, które jest najsłynniejszym muzeum na świecie. Znajdziesz tam informacje na temat historii miasta i świata.

Wybierz się do galerii sztuki

Galerie sztuki to najlepsze miejsca, aby zobaczyć niesamowite dzieła sztuki. W mieście znajduje się wiele galerii i muzeów. Możesz wybrać się do Galerii Sztuki Uniwersytetu Witwatersrand, aby zobaczyć różne rodzaje sztuki.

Wybierz się na farmę winną

Farmy winne to najlepsze miejsce na spędzenie relaksujących wakacji. Na farmach winiarskich dostępne są różne rodzaje win. Można skosztować różnych rodzajów win i poznać ich różne smaki.

Idź na plażę

Jeśli szukasz pięknej plaży, możesz wybrać się na takie plaże, jak Braamfontein Beach, Camps Bay, Hout Bay i Palm Beach.

Odwiedź historyczne miejsca

Johannesburg jest pełen historycznych miejsc i możesz odwiedzić różne historyczne budynki, takie jak Voortrekker Monument, Dom Nelsona Mandeli i Muzeum Afrykańskiego Kongresu Narodowego.

Wybierz się do nocnych klubów

Jeśli chcesz się zabawić w nocy, powinieneś odwiedzić kluby nocne w Johannesburgu. W klubach nocnych występuje wielu znanych DJ-ów.

Zwiedzanie muzeów

Muzea w Johannesburgu są słynne, a najlepsze z nich to Johannesburska Galeria Sztuki, Muzeum Historii Afryki, Muzeum Południowej Afryki Iziko i Muzeum Rafy Złotej.

Ciesz się zakupami

Zakupy w Johannesburgu są jedną z najbardziej popularnych rzeczy do zrobienia w mieście. W różnych centrach handlowych w mieście można kupić modne ubrania, buty, torby i akcesoria.

Wnioski:

To jest 8 najlepszych rzeczy do zrobienia w Johannesburgu. Mam nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł.