3 najlepsze przepisy na drożdżowe paszteciki z grzybami

Czy wiesz, że drożdże to tak naprawdę grzyby? Oznacza to, że jest to żywy organizm, który rozwija się poprzez spożywanie cukrów. Na rynku dostępnych jest wiele produktów drożdżowych, ale tym, który pomoże Ci schudnąć, są placki drożdżowe.

Płaty drożdżowe to najlepszy sposób na uzyskanie szczupłej sylwetki w bardzo krótkim czasie. Są one bardzo skuteczne, ponieważ stanowią najlepsze źródło energii, które sprawia, że czujesz się aktywny i pełen energii. Paszteciki te są przygotowywane z różnego rodzaju składników, takich jak pieczarki, szpinak i ser.

Oto lista 5 najlepszych pasztecików drożdżowych, które pomogą Ci szybko schudnąć.

1. Paszteciki drożdżowe z brokułami i serem

Brokuły to warzywo, które jest bardzo korzystne dla naszego organizmu, zwłaszcza dla płuc i nerek. Ponadto zawierają witaminę C i kwas foliowy, które są bardzo ważne dla układu odpornościowego.

Paszteciki drożdżowe to doskonałe połączenie brokułów i sera. Te placki pomogą Ci schudnąć w bardzo krótkim czasie.

Składniki

– 500 g mąki chlebowej

– 1 ½ łyżeczki proszku do pieczenia

– ¼ łyżeczki soli

– ¼ szklanki mleka

– 2 jajka

– 4 łyżki tartego sera cheddar

– ½ szklanki tartych brokułów

– ½ szklanki tartego sera mozzarella

Metoda

Wymieszaj wszystkie składniki i dodaj do nich 1 ½ szklanki wody. Następnie zagnieć ciasto i uformuj z niego małe kulki. Umieść je na blasze i piecz przez 30 minut w temperaturze 170 stopni Celsjusza.

2. Drożdżowe placki ze szpinakiem i serem

Szpinak jest doskonałym źródłem żelaza, białka, witamin i minerałów. Jest również bogaty w błonnik, który pomaga w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania układu trawiennego i czystości jelit.

Drożdżowe placki ze szpinakiem to najlepszy sposób na utratę wagi. Są niskokaloryczne i zawierają dobre białka, które pomogą Ci pozostać aktywnym i energicznym.

Składniki

– 200 g mąki chlebowej

– ¼ szklanki mleka

– 1 jajko

– 2 łyżki tartego sera cheddar

– 1/3 szklanki startego sera mozzarella

– ¼ łyżeczki soli

– ½ łyżeczki proszku do pieczenia

– 1 ½ szklanki wody

– ¼ szklanki rozdrobnionego szpinaku

– ¼ szklanki startych brokułów

Metoda

Wymieszaj wszystkie składniki i dodaj do nich 1 ½ szklanki wody. Następnie zagnieść ciasto i uformować z niego małe kulki. Umieść je na blasze do pieczenia ciastek i piecz przez 25 minut w temperaturze 150 stopni Celsjusza.

3. Drożdżowe paszteciki z mango i serem

Mango to owoc, który ma zdolność do obniżania poziomu cholesterolu i tłuszczu. Jest również bogate w przeciwutleniacze, które pomogą Ci utrzymać organizm w zdrowiu.

Paszteciki drożdżowe z mango i serem to najlepszy sposób na uzyskanie szczupłej sylwetki w bardzo krótkim czasie. Są one bardzo łatwe do wykonania i bardzo smaczne.

Składniki

– 500 g mąki chlebowej

– 1 ½ łyżeczki proszku do pieczenia

– 1 szklanka wody

– 1 jajko

– 4 łyżki tartego sera mozzarella

– ¼ szklanki startego mango

– 1 łyżka tartego sera cheddar

– 1/3 szklanki rozdrobnionego szpinaku

– ¼ szklanki tartych brokułów

Metoda

Wymieszać wszystkie składniki i dodać do nich 1 szklankę wody. Następnie zagnieść ciasto i uformować z niego małe kulki. Umieść je na blasze i piecz przez 30 minut w temperaturze 170 stopni Celsjusza.