Djakarta – co warto zobaczyć

8 rzeczy, które trzeba zobaczyć w Dżakarcie

Dżakarta to ruchliwe miasto w Indonezji, które jest pełne historycznych miejsc, atrakcji kulturalnych i wielu innych. Wielu turystów odwiedza to miasto, aby cieszyć się jego malowniczymi widokami, pysznym jedzeniem i różnymi atrakcjami. Niezależnie od tego, czy chcesz spędzić wakacje, czy wziąć udział w spotkaniu biznesowym w Dżakarcie, oto osiem interesujących rzeczy, które warto zobaczyć w tym wspaniałym mieście.

1. Świątynia Gajah Mada

Gajah Mada jest jedną z najstarszych świątyń w Indonezji i uważana jest za drugą co do wielkości świątynię na świecie. Świątynia znajduje się w Południowej Dżakarcie, jest wykonana z białego marmuru i otoczona bujną zieloną roślinnością. Świątynia jest znana jako miejsce śmierci króla Królestwa Srivijaya o imieniu Dharmawangsa.

2. Tysiąc Wysp

Tysiąc Wysp to niewielka grupa wysp położonych w pobliżu południowego wybrzeża Morza Jawajskiego. Słyną one z naturalnego piękna i spokojnej atmosfery. Wyspy te są również znane jako miejsce zamieszkania Balijczyków i Jawajczyków.

3. Świątynia Prambanan

Prambanan to jedna z najpopularniejszych świątyń hinduistycznych na świecie i jeden z największych kompleksów świątyń hinduistycznych. Świątynia ta znajduje się we wschodniej Jawie, została zbudowana w X wieku i jest otoczona bujną zieloną roślinnością.

4. Muzeum Negeri Propinsi

Muzeum Negeri Propinsi to muzeum, które znajduje się w mieście Cibinong na Zachodniej Jawie. Jest to największe muzeum w Indonezji, którego celem jest gromadzenie i zachowanie historii narodu indonezyjskiego. Muzeum jest jednym z najczęściej odwiedzanych muzeów w Indonezji.

5. Port Tanjung Priok

Tanjung Priok jest portem znajdującym się w mieście Dżakarta. Jest to jeden z największych portów w Azji Południowo-Wschodniej. Port jest znany ze swojej wyjątkowej architektury i naturalnego piękna.

6. Świątynia Borobudur

Borobudur to buddyjska świątynia położona w środkowej Jawie, będąca najpopularniejszą atrakcją turystyczną w kraju. Świątynia jest największym buddyjskim zabytkiem, który wciąż istnieje.

7. Taman Mini Indonesia Indah

Taman Mini Indonesia Indah to ogród botaniczny położony w dzielnicy Menteng w Zachodniej Dżakarcie. Jest to również atrakcja turystyczna słynąca z roślin tropikalnych.

8. Park wodny Bambu Indah

Park Wodny Bambu Indah to park wodny znajdujący się w mieście Menteng, w zachodniej Dżakarcie. Park oferuje wiele atrakcji odpowiednich dla wszystkich grup wiekowych. Jest to także jeden z najczęściej odwiedzanych parków wodnych w Indonezji.

Wnioski:

Są to jedne z najciekawszych rzeczy do zobaczenia w pięknym mieście Dżakarta. Mam nadzieję, że zainspiruje Cię to do odwiedzenia tego niesamowitego miasta i odkrywania jego naturalnego piękna.