Mediolan – co warto zobaczyć

8 rzeczy, które trzeba zobaczyć w Mediolanie

Mediolan to najlepsze miejsce do odwiedzenia we Włoszech, stolica Lombardii. Słynie z mody, jedzenia, sztuki i kultury. Oto 8 najciekawszych rzeczy, które warto zobaczyć w Mediolanie.

Katedra Duomo

Katedra Duomo to największy i najstarszy kościół w Mediolanie. Budowę ukończono w 1386 r. i obecnie stanowi ona część dziedzictwa miasta. Katedra ma gotycki wystrój z piękną kopułą i iglicami.

Galleria Vittorio Emanuele II

Jest to drugie co do wielkości centrum handlowe w Europie i największe na świecie. Znajduje się w samym sercu miasta i mieści ponad 250 sklepów.

Museo del Novecento

Jest to muzeum poświęcone XX wieku. Jest to jedyne muzeum na świecie, które jest poświęcone konkretnej dekadzie. W muzeum znajduje się wiele dzieł sztuki, mebli i technologii XX wieku.

Museo dell’Orologio

To muzeum zegarów jest najpopularniejszą atrakcją w mieście. W muzeum znajdują się różne zegary z okresu od XVII do XXI wieku.

Teatr operowy La Scala

La Scala jest największą i najbardziej znaną sceną operową na świecie. Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w mieście. Można tu również obejrzeć słynne przedstawienia operowe.

Galleria d’Arte Moderna

Jest to najstarsze na świecie muzeum sztuki nowoczesnej i jedno z najpopularniejszych muzeów w mieście. Poświęcone jest nowoczesnej sztuce włoskiej.

Museo Nazionale della Scienza e Tecnologia Leonardo da Vinci

Jest to muzeum nauki i techniki, które jest jednym z najczęściej odwiedzanych muzeów w mieście. Muzeum jest poświęcone genialnemu wynalazcy i naukowcowi Leonardo da Vinci.

Wnioski:

Przeczytałeś o 8 najlepszych rzeczach do zobaczenia w Mediolanie. W mieście znajduje się wiele innych atrakcji, ale te są najlepsze i najbardziej popularne. Mam nadzieję, że spodoba Ci się ten wpis.