Sao Paulo – co warto zobaczyć

São Paulo jest stolicą stanu São Paulo w Brazylii i szóstym co do wielkości miastem w kraju. Sao Paulo jest centrum finansowym Ameryki Łacińskiej i trzecim co do wielkości obszarem metropolitalnym w Ameryce Południowej.

Oto 8 najlepszych rzeczy do zrobienia w Sao Paulo, jeśli masz tylko dwa dni do spędzenia w tym niesamowitym mieście:

1. Praça da República

Praça da República to jeden z największych placów na świecie, mogący pomieścić 4 miliony osób. Na placu znajduje się wiele atrakcji i miejsc wartych odwiedzenia. Ponadto na środku placu znajduje się wielka fontanna, która oczaruje każdego.

2. SESC Pinacoteca

Jeśli jesteś fanem sztuki, to SESC Pinacoteca jest doskonałym miejscem, które powinieneś odwiedzić. Można tu kupić odbitki dzieł znanych artystów, takich jak Goya czy Velásquez.

3. Mercado Municipal

Jeśli jesteś smakoszem, to musisz jak najszybciej odwiedzić to miejsce. Znajduje się tu wiele pysznych przekąsek i restauracji, które sprawią, że zapragniesz zjeść coś pysznego.

4. Catedral Metropolitana

Katedra jest największym budynkiem sakralnym w obu Amerykach i najpiękniejszym kościołem na świecie. Ma wspaniałą architekturę, a malowidła wewnątrz katedry są niesamowite.

5. Museu de Arte Contemporânea do Vale do Anhangabaú

Muzeum to jest najważniejszym muzeum sztuki współczesnej na świecie i znajduje się w samym sercu miasta. Można tu zobaczyć najlepsze dzieła artystów z całego świata.

6. Jardim Botânico

Ogród botaniczny to doskonałe miejsce na spędzenie czasu. Pełno w nim kwiatów i roślin z całego świata. Można się tu zrelaksować w zielonym ogrodzie lub odwiedzić akwarium, by zobaczyć różne gatunki ryb.

7. Parque dos Patins

Jeśli chcesz pojeździć na rowerze lub deskorolce, to Parque dos Patins jest najlepszym miejscem dla Ciebie. W parku znajduje się wiele różnych skateparków dla początkujących i ekspertów.

8. Praça Tiradentes

Praça Tiradentes to mały park w centrum miasta. Otaczają go budynki o dużym znaczeniu historycznym i kulturalnym. W parku znajduje się wiele małych fontann, rzeźb i posągów.

Wnioski:

Mam nadzieję, że te 8 najlepszych rzeczy do zobaczenia w Sao Paulo pomoże Ci w zaplanowaniu podróży do tego pięknego miasta. Zaproponowałem także kilka miejsc, których nie ma na liście, ale które są bardzo popularne.