Aleppo  – co warto zobaczyć

10 rzeczy, które trzeba zobaczyć w Aleppo

Aleppo to trzecie co do wielkości miasto Syrii. Położone jest w północnej części kraju. Znane jest jako najstarsze i najpiękniejsze miasto Syrii. Miasto ma bogatą historię, kulturę i dziedzictwo. Słynie ze starych domów, historycznych budynków i muzeów. Jest to również miejsce, z którego roztacza się wspaniały widok na okoliczne góry i pustynie.

Oto 10 najlepszych rzeczy do zobaczenia w Aleppo.

Cytadela

Cytadela jest jedną z najważniejszych i największych cytadeli na świecie. Została zbudowana przez Arabów w IX wieku. Jest to piękna i ogromna forteca z dużym dziedzińcem i wieloma bramami. Wewnątrz cytadeli znajduje się wiele historycznych budynków.

Muzeum Zegarów

Muzeum Zegarów to kolejne interesujące miejsce w Aleppo. Jest to bardzo interesujące muzeum, które posiada ogromną kolekcję zegarów z całego świata. Znajduje się tam również duża kolekcja zegarów, które były restaurowane i konserwowane przez ostatnie setki lat.

Wielki Meczet

Wielki Meczet jest największym meczetem na świecie. Jest głównym meczetem Aleppo. Meczet ma powierzchnię około 1 000 000 stóp kwadratowych. Ma ogromną kopułę i minarety.

Souq

Souq to targ w środku miasta. Ma starą i piękną architekturę. Na rynku znajduje się wiele sklepów i straganów. Można tu kupić różne rodzaje ubrań, akcesoriów i artykułów gospodarstwa domowego.

Mauzoleum

Mauzoleum jest najsłynniejszym i największym mauzoleum na świecie. Ma kopułę i duże wejście. Mauzoleum jest bardzo znane ze swoich malowideł.

Cytadela Salahaddina

Cytadela Salahaddina jest najstarszą i najważniejszą fortecą na świecie. Została zbudowana przez Salahuddina w XI wieku. Jest to ogromna i piękna forteca.

Souq

Souq to targ w środku miasta. Ma starą i piękną architekturę. Na rynku znajduje się wiele sklepów i straganów. Można tu kupić różne rodzaje ubrań, akcesoriów i artykułów gospodarstwa domowego.

Muzeum Mevlany

Muzeum Mevlany jest jednym z najpopularniejszych i najpiękniejszych muzeów w mieście. Posiada ogromną kolekcję książek i manuskryptów. Można tu także kupić różne rodzaje sztuki islamskiej i pamiątki.

Stare Miasto

Stare Miasto to najstarsza i najpiękniejsza część Aleppo. Jest pełne małych i pięknych uliczek i zaułków. Można tu znaleźć wiele starych i tradycyjnych domów, kościołów i meczetów.

Wnioski:

Oto 10 najlepszych rzeczy do zobaczenia w Aleppo. Możesz odwiedzić to piękne miasto, kiedy tylko zechcesz. Jeśli chcesz się dobrze bawić, to zdecydowanie powinieneś przyjechać do Aleppo. Mam nadzieję, że podobał Ci się ten wpis, a jeśli chcesz zobaczyć więcej o tym mieście, to odwiedzaj mojego bloga.