Seattle – co warto zobaczyć

8 rzeczy, które trzeba zobaczyć w Seattle

Seattle to duże miasto, które oferuje wiele atrakcji swoim gościom. Jest wiele rzeczy, o których trzeba wiedzieć przed wizytą w Seattle.

Oto kilka ważnych rzeczy, które warto zobaczyć w Seattle.

1. Kosmiczna igła

Jedną z największych atrakcji jest Kosmiczna Igła. Jest to najwyższy na świecie diabelski młyn. Oferuje wspaniałe widoki na miasto i można podziwiać 360-stopniową panoramę miasta.

2. Pike Place Market

Pike Place Market to słynny targ w mieście. Oferuje on wszelkiego rodzaju produkty spożywcze, w tym ekologiczne owoce i warzywa, przyprawy i mięso. Można tu kupić szeroką gamę produktów spożywczych.

3. Centrum Seattle

Jeśli odwiedzasz Seattle, to z pewnością wybierzesz się do Seattle Center. Jest to największy park rozrywki w Stanach Zjednoczonych. Podzielony jest na kilka części, takich jak Pacific Playlot, Pacific Science Museum, EMP Museum i Seattle Center Exhibition Center.

4. Akwarium w Seattle

Jeśli kochasz morskie życie, to musisz odwiedzić akwarium w Seattle. Jest to największe akwarium na świecie i można w nim znaleźć wiele różnych gatunków zwierząt, takich jak rekiny, pingwiny i żółwie morskie.

5. Poznaj Seattle

Experience Seattle to jedna z najpopularniejszych wycieczek w mieście. Prowadzi przez miasto, pozwalając odkryć ukryte miejsca i poznać kulturę ludzi mieszkających w okolicy.

6. Zielone Jezioro

Green Lake to jezioro znajdujące się w pobliżu centrum miasta. Jest to jedno z największych jezior w okolicy i można z niego podziwiać piękny widok na miasto.

7. Pike Place Market

Kolejnym niesamowitym miejscem, które warto zobaczyć, jest Pike Place Market. Jest to jeden z największych rynków rolnych w kraju. Można tu znaleźć różne rodzaje owoców, warzyw i mięsa.

8. Park Narodowy Mount Rainier

Jeśli uwielbiasz piesze wędrówki, koniecznie musisz odwiedzić Park Narodowy Mount Rainer. Odwiedzając ten park, możesz doświadczyć natury w jej najlepszym wydaniu.

Wnioski:

Jeśli planujesz odwiedzić Seattle i nie wiesz, co robić i gdzie się udać, to musisz odwiedzić te miejsca. Wszystkie te miejsca oferują różne rodzaje doświadczeń i na pewno je pokochasz.